Nieuwsbrief februari


Nieuwsbrief februari 2017

Beste ouders en verzorgers,
In deze nieuwsbrief de volgende items:
– voorstellen algemeen directeur Stichting ABBO.
– deze maand zijn jarig…
– vastenavend 2017.
– groep 1 vrij!
– oudergesprekken groep 1/2.
– voorleeskampioen.

Voorstellen algemeen directeur Stichting ABBO: Beste ouder(s), verzorger(s),

In de nieuwsbrief van de school heeft u onlangs in een kort berichtje kunnen lezen dat ik met ingang van 1 januari 2017 ben benoemd als algemeen directeur van Stichting ABBO.

Graag wil ik me middels dit stukje kort aan u voorstellen.

Vanaf 1992 ben ik werkzaam op Algemene School Oost, een van de scholen van Stichting ABBO. Daar ben ik begonnen als groepsleerkracht in de bovenbouw. Gedurende een aantal jaren ben ik leerkracht geweest in de groepen 5 tot en met 8. Al vrij snel ben ik in het zgn. middenmanagement van de school terecht gekomen als bouwcoördinator. Naast het werk als leerkracht ben ik tevens algemene managementwerkzaamheden gaan uitvoeren naast de toenmalige directeur en adjunct-directeur. Nadat de adjunct-directeur met pensioen ging, ben ik op School Oost benoemd als adjunct-directeur. Toen de directeur van de school in 2009 met pensioen ging, was het solliciteren naar die functie voor mij een logische stap. Ik heb de interne/externe sollicitatieprocedure succesvol doorlopen en ben door het bestuur benoemd als directeur van School Oost. Vanaf juni 2016 ben ik zowel als algemeen directeur ad interim en als directeur van School Oost de werkzaamheden behorende bij de banen gaan combineren. Met overtuiging heb ik vervolgens gesolliciteerd toen de vacature voor algemeen directeur van Stichting ABBO werd opengesteld. Ik ben bijzonder blij dat het bestuur en de GMR mij na afronding van de procedure, unaniem het vertrouwen en de ruimte hebben gegeven om in de lijn van ABBO en met eigen inbreng de functie invulling en vorm te gaan geven. Met alle ervaring en kennis die ik heb opgebouwd zie ik het als een prachtige kans om samen met de directeuren, teams en ouders binnen de geledingen alles in het werk te stellen om jullie kinderen op de ABBO scholen optimale kansen te bieden om zich zo breed mogelijk te ontwikkelen en ze te laten ontdekken waar hun talenten liggen. Naast de school van uw kind(eren) bestaat de stichting uit nog vijf scholen. De Nieuwe Veste in Steenbergen, de Rode Schouw in Halsteren, de Montessorischool, de Krabbenkooi, de Aanloop en Algemene School Oost in Bergen op Zoom. Elke school heeft een uniek onderwijsconcept. Bij de logo’s van de scholen hieronder geeft elke school kort en krachtig weer wat hun identiteit bepaalt. Wat de scholen verbindt is het overkoepelend
bestuur. Algemeen Bijzonder Basis Onderwijs.

Een bestuur dat geheel bestaat uit ouders van kinderen van de scholen. Het bestuur geeft sturing op hoofdlijnen. De algemeen directeur en directeuren zijn integraal bevoegd om binnen deze kaders het onderwijs vorm te geven. Door deze bestuursvorm is er grote betrokkenheid naar de scholen. Binnen het onderwijsveld in de gemeente is dit een bijzondere constructie.

Behalve het overkoepelend bestuur hebben onze scholen enkele gezamenlijke merkwaarden. Wat zijn onze ankers, waar staan wij allen voor? OPEN en EIGEN zijn basisprincipes van alle scholen van waaruit we werken richting en met ouders, leerlingen, collega’s en externen. Met elkaar hebben we hieraan zichtbaar gedrag gekoppeld. Hoe laten we dan ouders, leerlingen, collega’s en externen ervaren dat OPEN en EIGEN (-heid) basisprincipes zijn die we boven alles altijd zullen nastreven? Naast de gezamenlijke ankerwaarden heeft elke school twee eigen waarden en een uniek kenmerk, deze komen overeen met de missie en visie benoemd bij het logo.

Vanuit ‘OPEN’ nog even terug naar de persoonlijke kennismaking. Ik ben gelukkig getrouwd en heb ’n schat van een dochter van 21 jaar (vindt elke vader van zijn dochter). We wonen in Nieuw-Vossemeer, een klein dorp aan de rand van Brabant. De rust van het dorp is voor mij een prima tegenhanger voor het energieke werk in het onderwijs.

Als ouder hebt u vooral contacten op de school van uw kind(eren). Mocht u echter een keer iets met mij willen delen, vragen hebben, willen meedenken in het belang van de organisatie, een kwestie willen bespreken; wederom vanuit onze ankerwaarde OPEN bent u van harte welkom. Mijn voorkeur gaat uit naar persoonlijk contact, een afspraak is snel gemaakt. U bent van harte welkom.

Vriendelijke groet,

Conny van Loenhout.

Wij feliciteren deze maand:
In de vorige nieuwsbrief zijn we helemaal Joshua en Jo-An vergeten te feliciteren. Alsnog gefeliciteerd en hopelijk hebben jullie een fijne verjaardag gehad.

01-feb Vince Paasen 3b 14-feb Nigel Kerpel 3b
06-feb Flo Bakx 1/2b 17-feb Joshua Greveling 1/2b
07-feb Mees Tempelaars 7b   Elissa Paasen 1/2a
  Juf Nathalie   20-feb Soumaya Ben Amar 5b
09-feb Noa Mooij 8b   Noa Elders 1/2a
  Juf Marian   23-feb Fleur Coppens 3a
12-feb Hayley Grobler 1/2d   Bilal Oulad Moussa 3a
13-feb Lana Kuiper 4b 25-feb Eva Bouman  
  Floortje Simons 1/2d 28-feb Quinten vd Zande 7a/8a

Vastenavend tweeduzend zeuventien:

Op vrijdagmiddag 24 februari trekt de vastenavendoptocht van De Krabbekaai weer door enkele straten van het centrum van ’t Krabbegat. Zoals altijd wordt het ook dit jaar weer een stikgève leutstoet! Dweilbandjes die mee willen lopen in onze stoet zijn steeds moeilijker te vinden. Mocht u een bolderkar, bakfiets o.i.d. hebben of een draagbare cd-speler dan kunt u ook contact opnemen met juf Petra. Zo kunnen we toch zorgen voor een muzikale optocht.

Groep 1 vrij!
Op woensdag 15 februari zijn alle kleuter van groep 1 vrij!

Oudergesprekken groep 1/2.

Op donderdag 16 februari en dinsdag 21 februari staan de oudergesprekken van de kinderen uit groep 1/2 gepland. Binnenkort hoort u hier van de leerkracht meer over.

Voorleeskampioen.

In de Kinderboekenweek is Mees uit groep 7 de voorleeskampioen van de Krabbenkooi geworden. Zaterdag 21 januari was het dan zover, alle kampioenen van de regio Bergen op Zoom kwamen naar de Sprenge om voor te lezen. En de winnaar is…….. Onze Mees! Yeah gefeliciteerd Mees en veel succes in de volgende ronde.


 

 

Actueel Nieuws

Nieuws uit Groep 1-2a

Donderdag 29 november, was weer een gezellige dag. Eerst zagen…

Alle kinderen van onze groep hebben een eigen  knuffel  meegenomen…

Vrijdagochtend 9 november was onze groep aan de beurt voor…

Bekijk alle nieuwtjes

Nieuws uit Groep 1-2b

Vrijdagochtend, 13 oktober, hielden de kleuters een eng griezelcircuit. In…

Bekijk alle nieuwtjes

Nieuws uit Groep 1-2c

Vrijdagochtend, 13 oktober, hielden de kleuters een eng griezelcircuit. In…

Bekijk alle nieuwtjes

Nieuws uit Groep 1-2d

Bekijk alle nieuwtjes

Nieuws uit Groep 1-2e

Bekijk alle nieuwtjes

Nieuws uit Groep 3a

De afgelopen weken waren weer gezellig! Zo zijn de rommelpieten…

Bekijk alle nieuwtjes

Nieuws uit Groep 3b

Bekijk alle nieuwtjes

Nieuws uit Groep 4b

Het e-mailadres van onze groep is groep4b@krabbenkooi.nl Het e-mailadres waarmee…

Vanochtend (donderdag) hebben we heel hard gewerkt. Dan is het…

Op school doen we niet alleen aan taal en rekenen,…

Dit schooljaar gaan we een nieuwe methode kiezen voor aardrijkskunde,…

Vanochtend hebben we met zijn allen op het schoolplein het…

Bekijk alle nieuwtjes

Nieuws uit Groep 4a/5a

Bekijk alle nieuwtjes

Nieuws uit Groep 5b

Hee! Mijn naam is Eveline Radt en ik ben dit…

Bekijk alle nieuwtjes

Nieuws uit Groep 5-6

Bekijk alle nieuwtjes

Nieuws uit Groep 6a

Donderdag 21 maart was een spannende dag voor de groepen…

Woensdagavond 18 april. Een spannende avond voor leerlingen, ouders, opa's…

Woensdag 10 april 2018 hebben we onze laatste kleine repetitie…

Bekijk alle nieuwtjes

Nieuws uit Groep 7b

Bekijk alle nieuwtjes

Nieuws uit Groep 7-8

Bekijk alle nieuwtjes

Nieuws uit Groep 8b

Het thema van de kinderboekenweek was Kom Erbij. In de…

Op woensdag 4 oktober hebben de kinderen van groep 8…

Bekijk alle nieuwtjes

Actueel nieuws

Donderdag 21 maart was een spannende dag voor de groepen…

Maandagmorgen 20 augustus hebben alle kinderen van groep 3 t/m…

Nieuwsbrief juni 2018

Donderdagmiddag 22 mei gingen we op de fiets onder een…

Meer nieuws

Nieuwsbrieven

Nieuwsbrief oktober 2018

Nieuwsbrief september 2018

Meer nieuwsbrieven

Verrijkingsklas

Beste ouders/verzorgers, Uw kind neemt dit schooljaar deel aan de…

WERKSTUK UITVINDERS De novembermaand stond in het teken van het…

Tijdens de Kinderboekenweek hebben de kinderen een eigen auteur of…

Bekijk alle nieuwtjes

Peuterspeelzaal

Jeugdenquête 0 t/m 11 jaar  De GGD West-Brabant heeft in…

Het heeft enige tijd geduurd voordat er weer nieuws van…

Bekijk alle nieuwtjes

Mamaloe

Jeugdenquête 0 t/m 11 jaar  De GGD West-Brabant heeft in…

KINDEROPVANG MAMALOE BIEDT NU OOK PEUTEROPVANG AAN Sinds 1 januari…

In het hoofdgebouw van basisschool de Krabbenkooi zijn 2 groepen…

Bekijk alle nieuwtjes

Nieuws uit Groep 6b

Donderdag 21 maart was een spannende dag voor de groepen…

Donderdagmiddag 22 mei gingen we op de fiets onder een…

Woensdag 16 mei zijn we met de groepen 6 naar…

Bekijk alle nieuwtjes